سفر وزیر زراعت به پروان: پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در پروان به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۴
پروان ته د کرنې وزیر سفر: د کرنیزو محصولاتو مدیریت پروژې ګټې اخیستنې ته وسپارل شول

۳۰ جدی ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری طی سفری به ولایت پروان پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی را افتتاح کرد. در افتتاح این پروژه‌ها فضل‌الدین عیار والی، عبدالشکور قدوسی رییس شورای ولایتی و برخی از مسوولان دولتی پروان حضور داشتند.
وزیر زراعت به صورت نمونه‌ای، یکی از ذخیره‌خانه‌های پیاز را در ولسوالی بگرام افتتاح کرد و در باره‌ی این پروژه‌ها گفت: «از طریق پروژه مدیریت محصولات زراعتی ۱۵۴ کشمش‌خانه، ۲۰۰ ذخیره‌گاه پیاز، ۳۵ ذخیره‌گاه کچالو و ۱۲ سردخانه‌ی میوه ساخته شده و ۳۰ دستگاه خشک‌کننده توزیع شده است که امروز شاهد افتتاح آن می‌باشیم.»
وزیر زراعت در ادامه گفت: «این پروژه‌ها نزد مردم محبوبیت دارد و این کمک به مردم عام رسیده، و موقف ما همین است که این پروگرام را دوام بدهیم، تا وقتی که سردخانه‌های معیاری ساخته می‌شود از این ذخیره‌خانه‌ها می‌شود استفاده صورت بگیرد.»
فضل‌الدین عیار والی پروان نیز از ساخت‌وساز این ساختمان‌ها قدرانی اظهار کرد و گفت: «در همین شرایط که بی‌کاری و فقر دامن‌گیر مردم است این پروژه‌ها سودمندی زیادی دارد، کشمش مردم قبلاً در فضای باز نگهداری می‌شد، انگورداران متضرر می‌شدند، بارش باران میوه‌های‌شان را خراب می‌کرد، سودمندی خاصی برای مردم دارد.»
وزارت زراعت، از طریق پروژه مدیریت محصولات زراعتی از ۴۳۱ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، دهقانان و باغداران پروان را مستفید ساخته است که شامل اعمار کشمش‌خانه‌ها، ذخیره‌گاه‌های کچالو، ذخیره‌گاه‌های پیاز، سردخانه‌های صفرانرژی میوه و توزیع دستگاه‌های خشک‌کننده بود که در مرکز و ولسوالی‌های پروان تطبیق گردیده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۲۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان درباره‌ی توسعه‌ی زراعت تجارتی

۶ حوت ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت آبیاری و مالداری در دفتر کارش با آرناوت پاولس، معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان ملاقات کرد. آنان درباره‌ی توسعه‌ی همکاری‌های اتحادیه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۱۳
Background image

امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

۶حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، گزارش داده که امسال بیش از دوصدهزار و ۱۷۴ راس مواشی کوچی‌ها تداوی و حدود ۲۰۷هزار و ۵۶۸ دوز واکسین در مقابل امراض ساری مانند طبق،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۳:۲۷
Background image

کار ساخت ۸۱ جریب باغ متراکم در ولایت خوست آغاز شد

۶حوت ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری (HVCDSP) ساخت۸۱ جریب باغ متراکم میوه‌های مختلف را در ولایت خوست آغاز کرد.
این باغ‌ها که شامل درختان میوه. . .

BACK TO NEWS