امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۱۳
امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

۶حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، گزارش داده که امسال بیش از دوصدهزار و ۱۷۴ راس مواشی کوچی‌ها تداوی و حدود ۲۰۷هزار و ۵۶۸ دوز واکسین در مقابل امراض ساری مانند طبق، انترکس، پاسترولوز، ریخک، طاعون بالای نشخوارکنند‌‌گان کوچک تطبیق گردیده است.
هم‌چنین هفده واحدهای ساحوی وترنری جهت ارایه خدمات به مالداران تمویل شده، بالای ۲۷هزار و ۷۱۴ راس مواشی کوچی دوای ضد پرازیت‌های داخلی تطبیق گردیده و ۱۷ واحدهای ساحوی وترنری حمایت مالی و تخنیکی شده است.
 هم‌چنین ۴۹ گروپ توسعه مالداری و ارتقای ظرفیت ایجاد، برای ۵۸۸ تن از کوچی‌ها در مورد جلوگیری از مصاب شدن به مرض کرونا آگاهی‌دهی، جهت چاق‌سازی مواشی۲۱هزار و ۳۵۰ کیلوگرام خوراکه متراکم توزیع شده است. همین‌طور ۸۵۴ راس مواشی به ۳۴۹ خانواده‌ی توزیع شده است.
در جریان امسال جهت ارایه خدمات بیشتر، یک کلینیک درپغمان ترمیم، یک کلینیک در ولسوالی قره باغ اعمار شده است. هم‌چنین از هفت‌صد مالدار حمایت مالی و تخنیکی شده است.
ظرفیت ۴۰۰ مالدار کوچی در زمینه‌‌های مختلف مالداری و صحت حیوانی بلند برده شده و هم‌چنین ۱۳۴ ماشین پشم‌بافی به کوچی‌های مالدار توزیع شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS