امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۱۳
امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

۶حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، گزارش داده که امسال بیش از دوصدهزار و ۱۷۴ راس مواشی کوچی‌ها تداوی و حدود ۲۰۷هزار و ۵۶۸ دوز واکسین در مقابل امراض ساری مانند طبق، انترکس، پاسترولوز، ریخک، طاعون بالای نشخوارکنند‌‌گان کوچک تطبیق گردیده است.
هم‌چنین هفده واحدهای ساحوی وترنری جهت ارایه خدمات به مالداران تمویل شده، بالای ۲۷هزار و ۷۱۴ راس مواشی کوچی دوای ضد پرازیت‌های داخلی تطبیق گردیده و ۱۷ واحدهای ساحوی وترنری حمایت مالی و تخنیکی شده است.
 هم‌چنین ۴۹ گروپ توسعه مالداری و ارتقای ظرفیت ایجاد، برای ۵۸۸ تن از کوچی‌ها در مورد جلوگیری از مصاب شدن به مرض کرونا آگاهی‌دهی، جهت چاق‌سازی مواشی۲۱هزار و ۳۵۰ کیلوگرام خوراکه متراکم توزیع شده است. همین‌طور ۸۵۴ راس مواشی به ۳۴۹ خانواده‌ی توزیع شده است.
در جریان امسال جهت ارایه خدمات بیشتر، یک کلینیک درپغمان ترمیم، یک کلینیک در ولسوالی قره باغ اعمار شده است. هم‌چنین از هفت‌صد مالدار حمایت مالی و تخنیکی شده است.
ظرفیت ۴۰۰ مالدار کوچی در زمینه‌‌های مختلف مالداری و صحت حیوانی بلند برده شده و هم‌چنین ۱۳۴ ماشین پشم‌بافی به کوچی‌های مالدار توزیع شده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۴:۴۹
Background image

آموزش استعمال کود یوریا برای باغداران در ولسوالی بگرامی ولایت کابل


۱۴ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش 
مسولان بخش حفاظه نباتات مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی بگرامی  ولایت کابل طریقه استعمال کود یوریا را برای  شماری از باغداران  آموزش دادند 
در این برنامه همچنان. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۳:۳۲
Background image

در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز از شکار پرنده گان جلو گیری شد


۱۴ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
به اساس هدایت رهبری وزارت زراعت آبیاری و مالداری ریاست زراعت کندز از شکار پرنگان در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز جلوگیری شد.
 مولوی عبدالمالک موسی مدیر عمومی خدمات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۱۵:۵۵
Background image

نظارت رییس زراعت کندز از قرنطین استیشن شیر خان بندر


۱۳ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
 مولوی امان الله حسن ریس زراعت آبیاری و مالداری ولایت کندز با تیم کاری شان از بخش‌های مختلف قرنطین استیشن  نظارت نموده در رابطه به پابندی به حاضری، سلوک نیک با. . .

BACK TO NEWS