۸۳ جریب زمین در ولایت هرات زعفران ارگانیک کشت می‌شود

user-admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۳:۵۷
۸۳ جریب زمین در ولایت هرات زعفران ارگانیک کشت می‌شود


۳۱ سنبله ۱۴۰۱ هـ.ش 
مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری و لایت هرات می‌گویند، قرار است طی سال جاری به همکاری مالی موسسه همکار دست به دست در هرات از طریق شرکت‌های افغان رویال زعفران و شرکت طلای سرخ افغانستان به مساحت ۸۳ جریب زمین زعفران ارگانیک کشت گردد.
مولوی پیر محمد حلیمی، رییس زراعت ولایت لوگر، پروسه تولید زعفران ارگانیک را برای اولین بار در ولایت هرات یک گام مثبت در قبال ارزش افزایی بالای محصولات زعفران افغانستان یاد نموده، شرکت‌های تحت پوشش را تشویق نمودند تا این پروسه را با صداقت و ایمان داری به پیش ببرند .
خالد ودان مسول دفتر HIH  در این باره گفت، اهداف اساسی این پروژه دست‌یابی به درآمد بیشتر برای دهاقین و شرکت‌های زعفران از طریق حمایت آن‌ها برای سرمایه گذاری در تولیدات عضوی و تصدیق شده می‌باشد که ارزش و تقاضا زیاد در بازارهای بین‌المللی داشته باشد.
در همین حال برای شرکت‌های تطبیق کننده پیاز زعفران، کود حیوانی، پایه، سیم خاردار، لوله‌های پی وی سی و سورلر توزیع شده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۱۵:۳۰
Background image

جلسه رهبری ریاست زراعت پنجشیر برگزار شد


۱۲ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
جلسه رهبری ریاست زراعت، آبیاری و مالداری به ریاست حافظ عبدالمجیب مشفق رئیس زراع ولایت پنجشیر با اشتراک تمام آمرین، مدیران عمومی، کارمندان و کارکنان این اداره برگزار. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۲۲
Background image

افتتاح کشتارگاه معیاری در ولایت هرات


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
مسوولان اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می گویند که یک کشتارگاه معیاری را در این ولایت به ارزش 6 میلیون دالر افتتاح نموده اند. 
مولوی پیرمحمد حلیمی رئیس. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۶:۱۸
Background image

آموزش دهی اعضای انجمن حفاطت از علفچرها


۱۱ میزان ۱۴۰۱ هـ.ش
کارمندان آمریت منابع طبعی ریاست زراعت غور اعضای چهار انجمن علفچرهای قریجات صوفک، شیخ المند و بهاری را آموزش داده اند.
هدف از تدویر این برنامه آموزش اعضای چهار انجمن. . .

BACK TO NEWS