۳۷۰ باغچه خانه‌گی در دایکندی احداث می‌شود

content_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۲:۵۲
۳۷۰ باغچه خانه‌گی در دایکندی احداث می‌شود

۲۰  جوزا ۱۴۰۰
وسایل و مواد احداث باغچه‌های خانه‌گی از سوی ریاست زراعت ولایت دایکندی طی مراسمی به ۳۷۰ خانم بی‌بضاعت و بیوه توزیع شد.
هزینه این پروژه که شامل ۱۲ قلم وسیله و تخم سبزیجات می‌شود، یک میلیون و چهارصد و چهل‌‌وهفت هزار افغانی است. این پروژه در شهر نیلی و ولسوالی‌های کیتی، پاتو، اشترلی و سنگ‌تخت تطبیق می‌شود.
این باغچه‌ها به هدف ترویج سبزیجات، افزایش در‌آمد خانم‌های بی‌بضاعت، جلوگیری از سوء‌تغذی و تأمین امنیت غذایی توزیع می‌شود.
در برنامه‌ای که به منظور توزیع این باغچه‌ها برگزار شده بود، فاطمه اکبری، معاون اجتماعی و اقتصادی ولایت دایکندی، ضمن تأکید بر اهمیت توزیع باغچه‌های خانه‌گی در تأمین امنیت غذایی، خواستار کمک‌های بیش‌تر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به خانم‌های بی‌بضاعت دایکندی در بخش زراعت و مالداری شد.
غیرت جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی، نیز ضمن مؤثر خواندن توزیع باغچه‌های خانه‌گی، از وزارت زراعت و مؤسسات همکار خواست تا به مسأله خشک‌سالی در این ولایت توجه کنند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۱ - ۱۵:۱۹
Background image

گفتگوی مشورتی معین مالی و اداری با رییسان ولایات در باره تعیینات و تشکیل وزارت زراعت

۳۱ جوزای ۱۴۰۰
عبدالهادی رفیعی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، امروز از طریق ویدیو کنفرانس پیرامون تشکیل و تعیینات سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ سکتور زراعت، همراه با رییسان اداره. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۳
Background image

قرارداد ساخت کانال آبیاری شاخ‌قند لوگر امضا شد

۳۰جوزای ۱۴۰۰
قرارداد ساخت کانال آبیاری «شاخ‌قند» ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر، از سوی مسوولان پروژه اضطرار و تامین مواد غذایی، EATS، مربوط به وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به امضا رسید.
. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۰
Background image

به ۳۶۰ خانم در در دایکندی در باره کشت و عملیات زراعتی سبزیجات آموزش داده می‌شود

۳۰جوزای ۱۴۰۰
به ۳۶۰ تن از زنان در ولایت دایکندی که برای‌شان قبلاً باغچه‌های خانگی توزیع شده است، در باره کشت و عملیات زراعتی سبزجات آموزش داده می‌شود.
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره. . .

BACK TO NEWS