کمپین توزیع تخم‌های اصلاح‌شده گندم در بامیان شروع شد

mail-admin
شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۰ - ۱۵:۲
کمپین توزیع تخم‌های اصلاح‌شده گندم در بامیان شروع شد


۱۰ عقرب ۱۳۹۹
کمپین خزانی توزیع تخم اصلاح‌شده گندم امروز رسماً در ولایت بامیان آغاز شد. مطابق به برنامه، قرار است این کمپاین در ۳۴ ولایت تطبیق شود.
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بامیان، در مراسم آغاز این کمپین اعلام کرد که در جریان این برنامه، ۳۴۳ تُن تخم اصلاح‌شده گندم به شش هزار و ۸۶۰ دهقان، در تمامی ولسوالی‌های این ولایت توزیع می‌شود. این تخم‌های اصلاح‌شده به صورت سب‌سایدی توزیع می‌گردد. ۶۰ درصد هزینه‌ی آن توسط وزارت زراعت و تنها ۴۰ درصد دیگر آن توسط دهقانان مستفیدشونده تامین می‌گردد.
ریاست زراعت بامیان می‌گوید که تهیه این تخم‌های اصلاح‌شده ۱۵ میلیون و ۹۲هزار افغانی هزینه برداشته و به صورت مشترک توسط دولت و بانک جهانی، تمویل شده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۷:۴۹
Background image

وزیر زراعت با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد


۵ عقرب ۱۴۰۰ ه‍.ش
مولوی عبد‌الرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در افغانستان، در دفتر کاری‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار، روی همکاری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

BACK TO NEWS