دیدار هیات رهبری افغانستان در نشست "اپتیکا" با صدراعظم پاکستان

user-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۱:۲۲
دیدار هیات رهبری افغانستان در نشست "اپتیکا" با صدراعظم پاکستان


 ۱۱ جدی ۱۳۹۹
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، و حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری جمهوری اسلامی افغانستان، در حاشیه‌ی نشست کمیته‌ی هماهنگی موافقت‌نامه‌ی تجارت و ترانزیت افغانستان – پاکستان (اپتیکا)، با عمران خان نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان دیدار کردند.
در آغاز این دیدار، نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت پیام محمداشرف غنی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان را به صدراعظم پاکستان تقدیم کرد.
در این ملاقات با صدر اعظم پاکستان، روی توسعه‌ی تجارت و ترانزیت و صادرات کالای افعانستان به پاکستان و از پاکستان به افغانستان و هم‌چنان تجارت افغانستان با آسیای جنوبی و آسیای میانه بحث صورت گرفت.
صدر اعظم پاکستان در این ملاقات گفت در  بخش‌های یادشده مسوولان پاکستانی در آینده با افغانستان از نزدیک کار می‌کنند و می‌خواهند که هر دو کشور از لحاظ اقتصادی با هم توسعه و انکشاف یابند. عمران خان ادامه داد، دو کشور موانع را در زمینه‌های یادشده از میان می‌بردارند.
در عین زمان، حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت گفت که جلسات تخنیکی کمیته‌ی کاری افغانستان و پاکستان (اپتیکا) جریان داشت و بالآخره پیش‌رفت‌های خوبی رخ داد. هم‌چنان تا دو هفته‌ی آینده یک هیات دیگر از هر دو جانب با هم ملاقات می‌کنند و روی توافقات بعدی تصمیم می‌گیرند و به موافقت می‌رسند. قرار است نشست بعدی هیات در ۱۰ تا ۱۲ جنوری برگزار شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۲۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان درباره‌ی توسعه‌ی زراعت تجارتی

۶ حوت ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت آبیاری و مالداری در دفتر کارش با آرناوت پاولس، معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان ملاقات کرد. آنان درباره‌ی توسعه‌ی همکاری‌های اتحادیه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۱۳
Background image

امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

۶حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، گزارش داده که امسال بیش از دوصدهزار و ۱۷۴ راس مواشی کوچی‌ها تداوی و حدود ۲۰۷هزار و ۵۶۸ دوز واکسین در مقابل امراض ساری مانند طبق،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۳:۲۷
Background image

کار ساخت ۸۱ جریب باغ متراکم در ولایت خوست آغاز شد

۶حوت ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری (HVCDSP) ساخت۸۱ جریب باغ متراکم میوه‌های مختلف را در ولایت خوست آغاز کرد.
این باغ‌ها که شامل درختان میوه. . .

BACK TO NEWS