نشست وزیر‌ زراعت با مسوولان امارتی ولایت فاریاب 

mail-admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۹:۵۷
نشست وزیر‌ زراعت با مسوولان امارتی ولایت فاریاب 

۳ سرطان ۱۴۰۳ ه‍.ش
مولوی عطالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در سفرش به شهر میمنه نشست مشترک‌ی را با مولوی عبدالاحد فضلی والی فاریاب، مولوی حمیداالله ارشاد معاون ولایت و شماری از روسای ادارات امارتی ولایت فاریاب برگزار کرد.
در این نشست وزیر زراعت پیروزی‌ امارت را در برابر اشغالگران وابسته به رشادت، ایستادگی، اخلاص و تقوای مجاهدین امارت عنوان نمود و تاکید به استفاده از فرصت موجود کرد.
وزیر زراعت گفت " شرایط برای کار مساعد شده، هیچ نوع مشکلی موجود نیست، امنیت تامین است، مردم یک پارچه و متحد می‌باشد، نیاز است که به مشکلات گذشته پایان بخشیده شود، از درختان، جنگلات، علفچر، زمین‌های زراعتی حفاظت شود، امنیت غذایی بسیار مهم است، کار کنیم تا به خودکفایی برسیم مواد غذایی صحی و با کیفیت تهیه کنیم، در مبارزه دو دوره اشغال پیروز‌ شدیم حالا حاکم خاک خود می‌باشیم و‌ نیاز است کار شود از شما می‌خواهیم کارمندان زراعت را در تمام مناطق همکاری کنید".
آقای عمری افزود «استقلال غذایی، استقلال سر، استقلال صحت، امنیت غذایی، مدیریت آب، مدیریت زمین از موضوعات اساس می‌باشد که پیشرفت هر ملک به آن بستگی دارد.
در‌ نظام‌سازی قاطعانه استاد شوید، عدالت کنید، خدمت مساویانه کنید، این  خاک نیاز به درمان دارد، این خاک زیاد زخم خورده و ضرورت است که در بخش تصفیه زمین کار کنیم تا مشکلات اراضی حل گردد، رهبری امارت و ما تصمیم و اراده داریم که کار کنیم پس نیاز به زمان است تا این وطن جور‌ شود».
بعدا والی و معاون والی فاریاب صحبت نموده از تعهد همکاری در راستای تطبیق فعالیت‌های زراعتی، مالداری و جلوگیری از عصب سخن گفتند. 
همچنان والی فاریاب به روسا و قوماندانان حاضر مجلس هدایت داد که در راستای حمایت و همکاری دهقانان، مالداران و کارمندان زراعت کوتاهی نداشته باشند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۴:۵
Background image

جلوگیری از غصب زمين‌های امارتی در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز 

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
مسوولان مدیریت خدمات زراعتی ریاست زراعت ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز خبر می‌دهند که جلو غصب زمین‌های امارتی را در ساحه غرغری آن ولسوالی گرفته اند.
به گفته مدیر خدمات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۴:۱
Background image

برگزاری جلسه سکتور زراعت و انکشاف دهات ولایت تخار

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
جلسه سکتوری  زراعت و انکشاف دهات ولایت تخار تحت ریاست قاری قطب الدین دهنوی رئیس زراعت و با حضور نماینده های با صلاحیت ادارات سکتوری و موسسات همکار دایر شد.
در این جلسه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۴:۰
Background image

توزیع خوراکه حیوانی برای ۱۲۰ مالدار در ولایت بلخ

۳ اسد ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بلخ در همکاری کمیته هالند و پروژه «سی آر آی» برای ۱۲۰ نفر مالدار نیازمند مقدار ۱۲ هزار  کیلو گرام مواد خوراکه حیوانی ( کانستریت) را. . .

BACK TO NEWS