دو کانال آبیاری در کندز به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۴:۱
دو کانال آبیاری در کندز به بهره‌برداری سپرده شد
 
۲۱ اسد ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز می‌گوید که کار ساخت شماری از کانال‌های آبیاری در این ولایت آغاز شده است و از این میان، کار اعمار دو کانال به پایان رسیده است.
این ریاست می‌گوید که این دو کانال حالا به بهره‌برداری سپرده شده و دهقانان از آن استفاده می‌کنند.
ریاست زراعت ولایت کندز می‌گوید که
پروژه سرمایه‌گذاری انکشاف منابع آبی کوکچه «LKISP»، کار ساخت کانال‌های درجه دوم را در ولسوالی دشت ارچی و امام‌صاحب ولایت کندز آغاز کرده است.
این ریاست می‌گوید که از میان این تأسیسات تحت ساخت، کانال‌های «یونس» و «جمالی»، تکمیل گردیده و بهره‌برداری سپرده شده است.
این کانال‌ها که جمعاً ۱۳ کیلو متر طول دارد، به صورت پخته و اساسی، ساخته شده‌اند و مشکلات کمبود و تقسیم آب میان دهقانان مناطق تحت پوشش را به صورت اساسی حل می‌کند.
هزینه‌ی ساخت این کانال‌ها ۱۲ میلیون افغانی است که توسط بانک انکشاف آسیایی تمویل شده است.
کانال‌های یادشده به صورت مجموعی یک هزار هکتار زمین را آبیاری می‌کند و هفت هزار و ۶۰۰ تن را به صورت مستقیم بهره‌مند می‌سازد. هم‌چنان هزاران تن دیگر به صورت غیرمستقیم از این تأسیسات بهره می‌برَند.
انزیرگل، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی دشت ارچی که از این کانال‌ها بهره می‌برَد، می‌گوید: «سابق ما در دست‌رسی به آب زراعتی مشکلاتی داشتیم، اما حالی که این کانال‌ها به صورت پخته و اساسی ساخته شده، آب به آسانی به زمین‌های دورافتاده‌ی ما می‌رسد و در حاصلات ما هم افزایش خواهد آمد.»
باید گفت که ساخت این کانال‌ها در کنار جلوگیری از ضایعات آب، باعث افزایش حاصلات زراعتی در زمین‌های تحت پوشش می‌گردد.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۹:۵۳
Background image

جلسه چگونگی جمع‌آوری عواید وزارت زراعت برگزارشد


٢٩ میزان ۱۴۰۰
جسله‌ی تحت رهبری فضل‌الباری‌ فضلی معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری دایر شد و در آن روی توحید و شامل ساختن عشر و زکات در عواید وزارت زراعت بحث صورت گرفت.
در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۱۴:۲۳
Background image

به ۴۳۸ کارگر در ولایت سمنگان مواد غذایی توزیع شد

۲۸ میزان ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
برنامه غذایی جهان (WFP) روند توزیع بسته‌های مواد غذایی و کمکی به ۴۳۸ کارگر‌ی که در مقابل غذا تحت دو برنامه «واترشید» و «حفر شبکه‌های آبرسانی». . .

BACK TO NEWS