دست‌آوردهای ریاست زراعت بغلان در سال مالی ۱۳۹۹

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۴۱
دست‌آوردهای ریاست زراعت بغلان در سال مالی ۱۳۹۹

۱۳ جدی ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بغلان، در سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی، ۴۳۳ میلیون و هفت هزار و ۶۶۸ افغانی بودجه داشت که از این بودجه، ۸۱ درصد آن به مصرف رسیده است.
با مصرف ۸۱ درصد بودجه، در بخش‌های مختلف زراعتی، آبیاری و مالداری پروژه‌های مختلف تطبیق شده است. این پروژه‌ها شامل ساخت شبکه‌های آبیاری کانال مربوط به کانال «یک‌هزار» در ولسوالی نهرین با هزینه سه میلیون و ۷۰۵ هزار افغانی، ساخت شبکه آبیاری کارگرد ولسوالی ده‌صلاح به هزینه شش میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۰۰ افغانی، ساخت شبکه آبیاری فرقه در ولسوالی نهرین با هزینه شش میلیون و ۶۳۴هزار و ۱۵۰ افغانی، ساخت شبکه‌ آبیاری حسن تال ولسوالی بغلان مرکزی به ارزش ۳۳ میلیون ۶۴۸هزار و ۹۴۰ افغانی و همین طور شبکه آبیاری مربوط به کانال دوهزار در ولسوالی نهرین، شبکه آبیاری سربند دهنه توغک در ولسوالی و ساخت چهار سربند برای کنترول آب باران می‌شود.
هم‌چنین چندین پروژه از جمله پروژه تنظیم و ارزش‌افزایی محصولات هنگ در ولسوالی‌های دهنه‌ی غوری و پلخمری به ارزش پنج میلیون و ۹۹۴هزار و ۱۵۹ افغانی، ساخت دیوار اطراف فارم بزر و گوسنفدپروری در ولسوالی پلخمری به ارزش ده میلیون و ۳۵هزار افغانی، ساخت ۳۲۵ ذخیره‌گاه کچالو، پیاز و سردخانه سیب به ارزش ۱۷۳ میلیون و ۷۰۹هزار و ۷۰۹ افغانی در چهارده واحد اداری بغلان، پروژه فارم تحقیقاتی پوزه‌ایشان در ولسوالی پلخمری به ارزش یک میلیون و ۴۹۹هزار افغانی تطبیق شده است.
مبارزه با آفات و امراض نباتی، ایجاد ۲۱۰ مزرعه‌ی نمایشی گندم، احداث یک‌هزار و ۹۶۴ جریب باغ میوه مختلف‌النوع در چهارده ولسوالی، حفاظت و مراقبت از ۳۸ هزار و ۳۰۰ هکتار جنگل طبیعی، ۱۷۰ هکتار جنگل مصنوعی و همین‌طور یک میلیون و ۲۰۳هزار و ۷۰۰ هکتار چراگاه در سطح ولایت بغلان، احداث ۲۱ مزرعه‌ی نمایشی زعفران و ۱۵ مزرعه‌ی نمایشی سویابین نیز شامل فعالیت‌های سال مالی ۱۳۹۹ در ولایت بغلان است.
این ریاست می‌گوید که نبود امنیت از چالش‌های عمده فراروی تطبیق پروژه‌های انکشافی است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۹ - ۱۱:۵
Background image

جلسه کمیته تخنیکی وزارت در رابطه به پروژه ملی جلوگیری از تخریب زمین برگزار شد

٢٩ میزان  ۱۴۰۰ هـ.ش
١٤ ربیع الاول ۱۴۴۳ هـ.ق
این جلسه با حضور مولوی عبدالرحمن راشد سرپرست وزارت زراعت، مولوی شمس الدین شریعتی معین  آبیاری و منابع طبعی و اعضای کمیته تخنیکی وزارت زراعت. . .

BACK TO NEWS