بیش از ۲۳ هزار هکتار جنگل جلغوزه و چهارمغز در نورستان احیا می‌شود

content_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۴:۲
بیش از ۲۳ هزار هکتار جنگل جلغوزه و چهارمغز در نورستان احیا می‌شود

۱۷سنبله ۱۳۹۸
عبدالهادی رفیعی معین مالی و اداری وزارت زراعت، در سفری به ولایت نورستان با جمعی از مقام‌های دولتی، اعلام کرده که براساس طرح این وزارت، ۲۳ هزار و ۱۹۰ هکتار جنگل جلغوزه و چهارمغز در این ولایت احیا می‌گردد.
آقای رفیعی می‌گوید براساس طرح وزارت برای احیا و حفاظت از جنگلات به ویژه جلغوز و جهار مغز، با هزینه ۴۷۰ میلیون افغانی طی نه سال آینده ۲۳هزار و ۱۹۰ هکتار جنگل جلغوزه و چهارمغز در نورستان احیا می‌شودمعیین مالی و اداری وزارت زراعت که با جمعی از مقام‌های دولتی به دستور رییس‌جمهور به منظور بررسی چالش‌ها، ارزیابی روند تطبیق پروژه‌ها و وعده‌های رییس‌جمهور، به نورستان رفته است، تاکید کرد که با اجرای این پروژه جدید میزان تولید جلغوزه و چهارمغز سالانه در نورستان به ۵۴ هزار متریک تن خواهد رسید.

معین مالی و اداری وزارت زراعت هم‌چنین گفت که براساس این طرح، ۲۳۲ هزار هکتار جنگل دیگر در نورستان مورد حفاظت قرار می‌گیرد.

عبدالهادی رفیعی می‌گوید که اجرای آن پروژه برای هفت‌صد ‌خانواده زمینه‌ی کار و درآمد پایدار مساعد می‌سازد.

احداث جنگلات زودرس برای تامین مواد سوختی و جلوگیری از قطع جنگلات و هم‌چنین ساخت سبزخانه‌ها و باغچه‌های خانگی، از دیگر برنامه‌های وزارت زراعت در ولایت نورستان برای تامین معیشت خانواده‌ها است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۰:۳۲
Background image

پنجاه فارم مرغ گوشتی نیمه تجارتی در کابل توزیع شد

۲۷ سنبله ۱۳۹۸
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، پنجاه فارم مرغ گوشتی نیمه تجارتی را در کابل توزیع کرده است. هریک از این فارم‌ها که ظرفیت نگهداری و پرورش پنج‌صد قطعه مرغ گوشتی را دارد، در. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۱:۲۱
Background image

یک کلینیک حیوانی در بغلان با وسایل جدید مجهز شد

۲۶ سنبله ۱۳۹۸
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بغلان، از طریق پروژه «CLAP-DCA»، به ارزش دوازده‌هزار دالر یک کلینیک حیوانی در این ولایت را با وسایل و سامان‌آلات جدید تجهیز کرده است.
ا. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۶:۱۷
Background image

حاصلات سیب در دایکندی ۳۰ درصد افزایش یافته است

۲۶ سنبله ۱۳۹۸
ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که میزان حاصلات درختان سیب در ولایت دایکندی، امسال نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافته است.
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، می‌گوید که امسال. . .

BACK TO NEWS