به یک هزار و ۴۵۰ خانواده‌ی عضو انجمن‌های حفاظت از چراگاه‌های بامیان، دیگدان کم‌مصرف توزیع شد

content_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۹:۵۲
به یک هزار و ۴۵۰ خانواده‌ی عضو انجمن‌های حفاظت از چراگاه‌های بامیان، دیگدان کم‌مصرف توزیع شد

۲۹ عقرب ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری توزیع یک هزار و ۴۵۰ دیگدان کم‌مصرف را برای خانواده‌های عضو در هفت انجمن حفاظت از چراگاه‌ها در سطح ولسوالی‌های یکاولنگ و پنجاب آغاز کرد.
این دیگدان‌ها از طریق پروژه‌ی مدیریت پایدار زمین و جنگل به سطح جامعه در افغانستان مربوط وزارت زراعت، و به همکاری تخنیکی سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد «FAO» توزیع می‌گردد.
در آغاز این برنامه، ۸۵۰ دیگدان کم‌مصرف با حضور محمدعظیم فرید ولسوال یکاولنگ، رییس زراعت آبیاری و مالداری بامیان و دیگر مسوولان محلی به ۸۵۰ عضو انجمن حفاظت از چراگاه‌ها در ولسوالی یکاولنگ‌ توزیع شد.
هدف از توزیع این دیگدان‌ها، کم کردن فشار از روی منابع طبیعی، استفاده کم از بته‌های کوهی و کاهش‌دهی آلوده‌گی هوای ناشی از سوخت توسط جوامع محلی است.
تا هنوز از طریق این پروژه، هفت انجمن مدیریت چراگاه‌ها به منظور احیای ساحات چراگاه‌ها در بامیان ایجاد شده است.
پروژه «مدیریت پایدار زمین و جنگل‌ها به اشتراک جامعه» یکی از پروژه‌های وزارت زراعت، آبیاری و مالداری است که در پنج ولایت به شمول بامیان فعالیت می‌کند. این پروژه با همکاری تخنیکی سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد تطبیق می‌شود. صندوق جهانی محیط زیست، این پروژه را تمویل می‌کند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۷:۴۹
Background image

وزیر زراعت با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد


۵ عقرب ۱۴۰۰ ه‍.ش
مولوی عبد‌الرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در افغانستان، در دفتر کاری‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار، روی همکاری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۲۰:۳۹
Background image

موسسهPAC هژده قلم وسیله مالداری و زراعتی را به دهقانان و مالداران ولایت سمنگان توزیع کرد


۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه‍.ق
۴ میزان ۱۴۰۰ ه‍.ش
  موسسه پک (PAC) 18 قلم وسیله زراعتی و مالداری را به مالداران، دهقانان و آمریت مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت ولایت سمنگان تحویل داد.
این. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۳ - ۱۴:۱۱
Background image

معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با  محمد‌یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، خان‌جان الکوزی، معاون فدراسیون اتاق‌های تجارت. . .

BACK TO NEWS