بهره‌برداری از ۱۳۳ شبکه آبیاری آغاز شد

content_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۱۶:۵۸
بهره‌برداری از ۱۳۳ شبکه آبیاری آغاز شد

 ۷ ثور ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در هفته آب و برق، روند بهره‌برداری از ۱۳۳ شبکه جدید آبیاری را در یازده ولایت آغاز کرد.
اکبر رستمی رییس اطلاعات و سخنگوی وزارت زراعت، می‌گوید این شبکه‌ها توسط وزارت زراعت در ولایت‌های ننگرهار، بلخ، هرات، بغلان، لوگر، کابل، بادغیس، پروان، تخار، کندز و بدخشان ساخته شده است.
آقای رستمی گفت که با ساخت این شبکه‌ها ۵۶هزار و ۸۴۳هکتار زمین زراعتی در سال جاری خورشیدی تحت پوشش آبیاری قرار می‌گیرد. به گفته‌ی او، بهره‌برداری این پروژه‌ها فصل تازه‌ای در عرصه زراعت می‌گشاید.
سخنگوی وزارت زراعت هم‌چنین گفت که این وزارت برای ساخت این شبکه‌ها در یازده ولایت، ۴۲۶ میلیون و ۵۲۵هزار و ۵۸۹ افغانی هزینه کرده است. او تاکید کرد که افزایش پایدار حاصلات زراعتی، کاهش فقر، بهبود مصوونیت غذایی، جلوگیری از ضایعات آب، کاهش تاثیرات منفی خشک‌سالی، افزایش صادرات محصولات زراعتی از اهداف ساخت این شبکه‌های آبیاری است.
اکبر رستمی افزود «تطبیق و بهره‌برداری این پروژه‌ها باعث بلند بردن سطح درآمد دهقانان، ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش ساحات زراعتی می‌شود. افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی حاصلات و کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ضایعات آب از تاثیرات عمده‌ تطبیق و بهره‌برداری از این شبکه‌های آبیاری است.»
آبیاری سالانه‌ی ده‌ها هزارهکتار زمین در کشور، به افزایش کار و تولید زراعتی می‌انجامد که در نتیجه به افزایش صادرات و رشد اقتصاد کشور منجر می‌شود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۳
Background image

قرارداد ساخت کانال آبیاری شاخ‌قند لوگر امضا شد

۳۰جوزای ۱۴۰۰
قرارداد ساخت کانال آبیاری «شاخ‌قند» ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر، از سوی مسوولان پروژه اضطرار و تامین مواد غذایی، EATS، مربوط به وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به امضا رسید.
. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۲۰
Background image

به ۳۶۰ خانم در در دایکندی در باره کشت و عملیات زراعتی سبزیجات آموزش داده می‌شود

۳۰جوزای ۱۴۰۰
به ۳۶۰ تن از زنان در ولایت دایکندی که برای‌شان قبلاً باغچه‌های خانگی توزیع شده است، در باره کشت و عملیات زراعتی سبزجات آموزش داده می‌شود.
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۵:۳
Background image

بیش از ۳۶هزار دوز واکسین حیوانی در کندز توزیع شد

۳۰جوزای ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کندز، ۳۰هزار و ۸۰۰ دوز واکسین نوع بروسلوز RV برای تطبیق بالای بزغاله و پنج‌هزار و ۴۰۰ دوز واکسین نوع S19، برای تطبیق بالای گاو، به هفت. . .

BACK TO NEWS