۶۱۰ بسته وسایل باغداری به شماری از باغداران کابل توزیع شد

content_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۵ - ۱۶:۱۴
۶۱۰ بسته وسایل باغداری به شماری از باغداران کابل توزیع شد

۵ سرطان ۱۴۰۰
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، از طریق برنامه حمایت از اولویت ملی دوم، SNaPP2، به شماری از باغداران ولسوالی‌های ده‌سبز، شکر‌دره و سروبی بسته‌های وسایل باغداری و زراعتی توزیع کرد.
شیرشاه‌امیری معین مسلکی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در مراسم توزیع این بسته‌های باغداری گفت «جای خوشی است که برای ۶۱۰ تن از باغداران سه ولسوالی کابل این وسایل را توزیع می‌کنیم. این وسایل می‌تواند در قسمت جمع‌آوری میوه و پرورش درختان مردم را کمک کند و وسایل ضروری و از نیازمندی‌های باغداران است.»
آقای امیری افزود که وزارت زراعت به توسعه و پیشرفت زراعت و باغداری توجه جدی دارد. او گفت «این کمک‌ها را برای پیشرفت زراعت و باغداری انجام می‌دهیم، چون هدایت رییس صاحب‌جمهور نیز است تا در زندگی دهقانان و باغداران تغییر بیاوریم. در آینده‌ی نزیدیک برای یک‌هزار و پنج‌صد تن از باشنده‌گان پروان، لوگر و بغلان نیز این کمک‌ها را ادامه می‌دهیم در تلاش هستیم که به ولایت‌‌های دیگر نیز انکشاف دهیم.»
این وسایل از طریق برنامه حمایت از اولویت ملی دوم یا SNaPP2 مربوط به وزارت زراعت، تهیه شده و برای کنترول امراض و آفات نباتی، جمع‌آوری میوه‌جات و افزایش حاصلات کار گرفته می‌شود.
عمرجان منگل رییس زراعت کابل، در این باره می‌گوید «این کمک‌ها براساس تقاضای باغداران و دهقانان صورت گرفته است، چون در گذشته شکایت از کمبود وسایل داشتند.»
این بسته‌های باغداری شامل زینه، قیچی، اره، پمپ و سبد برای جمع‌آوری میوه می‌شوند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۹
Background image

د پوهنې وزارت او ملي بانک ترمنځ د ځمکې د انتقال د پروسې د بیا کتنې په موخه غونډه دائره شوه

۱۰ تله ۱۴۰۲ه‍.ش
١۷ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ه‍.ق
د کرنې، اوبولګولو او مالدارۍ وزارت د مالي او اداري مرستیال مولوي فضل الباري فضلي په مشرۍ د پوهنې وزارت او د افغانستان ملي بانک ترمنځ د ځمکې د. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۸
Background image

خوست کې د ځمکې د غصب مخنیوی او غصب شویو ځمکو د بېرته را ګرځولو تخنیکي پلاوي غونډه 

۱۰ تله ۱۴۰۲ه‍.ش
١۷ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ه‍.ق
خوست کې د ځمکې د غصب مخنیوی او غصب شویو ځمکو د بېرته را ګرځولو د تخنیکي پلاوي غونډه جوړه او پر بېلابېلو موضوعاتو هر اړخیزې خبرې وشوې.
د غونډې په. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۳:۷
Background image

هلمند کې په غیر مسلکي ډول د کرنیزو او حیواني درملو د پېر - پلور مخه نیول کېږي

۱۰ تله ۱۴۰۲ه‍.ش
١۷ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ه‍.ق
دهلمند ولایت د کرنې، اوبولګولو او مالدارۍ ریاست، د کرنیزو خدمتونو آمریت اړوند د بوټیو ساتنې او قرنطین مدیریت له لوري په دې ولایت کې په غیر اصولي. . .

بازگشت