نمایشگاه میوه‌های تازه به مناسبت فرارسیدن صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور

mail-admin
نمایشگاه میوه‌های تازه

Event dates

Event dates -

Location کابل

وزارت زراعت: در شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ مدرن می‌سازیم

۲۷ اسد ۱۳۹۸

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با برگزاری نمایشگاه میوه‌های تازه به مناسبت فرارسیدن صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، اعلام کرده که این وزارت در نظر دارد طی شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ‌ مدرن و عصری بسازد.

حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت که طی سال‌های اخیر باغ‌های جدید زیادی احداث شده و وزارت زراعت درنظر دارد طی شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ دیگر نیز احداث کند. او گفت: «باغداری قلب زراعت است، در این قسمت یکی از اهداف استراتژیک دولت این است که حدوداً یک میلیون‌ جریب زمین را در شش سال آینده تحت پوشش باغ‌های تجارتی انار، انگور، زردآلو، شفتالو و انجیر و چند میوه‌ی با ارزش دیگر قرار دهد.»

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت می‌گوید که احداث باغ‌های جدید با استفاده از سیستم‌های مدرن و عصری باغداری، حاصلات بیشتر و کیفیت بهتر دارد. وی افزود استفاده از سیستم‌های جدید باغداری، میزان حاصلات را ده برابر بیشتر می‌سازد. آقای غفوری ابرازداشت: «افغانستان در قسمت باغداری یک سفر بسیار مهم را آغاز کرده و نوآوری‌هایی که صورت گرفته شامل باغ‌های متراکم، نیمه متراکم، سیستم‌های چیله‌یی باعث این شده که در هر جریب زمین به تناسب باغداری عنعنوی هم مقدار محصول زیاد و هم کیفیت آن بهتر باشد.»

حشمت‌الله غفوری در عین‌حال گفت که امسال در مقایسه با سال گذشته، میزان حاصلات باغ‌ها در حدود بیست تا سی درصد افزایش نشان می‌دهد. به گفته‌ی او، استفاده از سیستم‌های جدید و مدرن‌سازی برخی از باغ‌ها و هم‌چنین بارندگی‌ها به افزایش محصولات باغداری کمک کرده است.

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت به نمایشگاه میوه‌های تازه نیز اشاره کرده گفت: «نمایشگاه امروز، نمایشگاه میوه‌های تازه افغانستان است و به مناسبت صدمین سال استقلال سیاسی کشور دایر شده است. نمایشگاه‌ها همیشه فرصت خوبی برای بازاریابی محصولات زراعتی افغانستان بوده است.»

حشمت‌‌الله غفوری افزود که وزارت زراعت به برگزاری نمایشگاه‌های محصولات زراعتی و باغداری در داخل و بیرون از کشور ادامه می‌دهد تا به گفته‌ی او، تولیدات دهقانان افغانستان به «دورترین» کشورهای دنیا برسد.

34.521231753413, 69.139484167099

More events

Tue, Oct 22 2019 10:56 AM Saudi Arabia
Background image

Agricultural Products’ Exhibition in Saudi Arabia

Agricultural Products’ Exhibition Begins in Saudi Arabia
Mezan 29: October 21, 2019
The first Agricultural Products’ Exhibition began in Saudi Arabia in cooperation of Commercial . . .

Wed, Oct 16 2019 7:00 PM
Background image

Achievements of 24th Autumn Agricultural Exhibition at Kabul’s Badam Bagh

Achievements of 24th Autumn Agricultural Exhibition at Kabul’s Badam Bagh

Autumn Agricultural Products’ Exhibition at Kabul’s Badam Bagh Research Farm concluded with signing of . . .

Wed, Oct 16 2019 3:09 PM
Background image

Media Advisory

The Ministry of Agriculture, Irrigation, and Livestock (MAIL), World Food Program (WFP), and The United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) will celebrate World Food Day on . . .