نمایشگاه میوه‌های تازه به مناسبت فرارسیدن صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور

mail-admin
نمایشگاه میوه‌های تازه

Event dates

Event dates -

Location کابل

وزارت زراعت: در شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ مدرن می‌سازیم

۲۷ اسد ۱۳۹۸

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با برگزاری نمایشگاه میوه‌های تازه به مناسبت فرارسیدن صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، اعلام کرده که این وزارت در نظر دارد طی شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ‌ مدرن و عصری بسازد.

حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت که طی سال‌های اخیر باغ‌های جدید زیادی احداث شده و وزارت زراعت درنظر دارد طی شش سال آینده، یک میلیون جریب باغ دیگر نیز احداث کند. او گفت: «باغداری قلب زراعت است، در این قسمت یکی از اهداف استراتژیک دولت این است که حدوداً یک میلیون‌ جریب زمین را در شش سال آینده تحت پوشش باغ‌های تجارتی انار، انگور، زردآلو، شفتالو و انجیر و چند میوه‌ی با ارزش دیگر قرار دهد.»

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت می‌گوید که احداث باغ‌های جدید با استفاده از سیستم‌های مدرن و عصری باغداری، حاصلات بیشتر و کیفیت بهتر دارد. وی افزود استفاده از سیستم‌های جدید باغداری، میزان حاصلات را ده برابر بیشتر می‌سازد. آقای غفوری ابرازداشت: «افغانستان در قسمت باغداری یک سفر بسیار مهم را آغاز کرده و نوآوری‌هایی که صورت گرفته شامل باغ‌های متراکم، نیمه متراکم، سیستم‌های چیله‌یی باعث این شده که در هر جریب زمین به تناسب باغداری عنعنوی هم مقدار محصول زیاد و هم کیفیت آن بهتر باشد.»

حشمت‌الله غفوری در عین‌حال گفت که امسال در مقایسه با سال گذشته، میزان حاصلات باغ‌ها در حدود بیست تا سی درصد افزایش نشان می‌دهد. به گفته‌ی او، استفاده از سیستم‌های جدید و مدرن‌سازی برخی از باغ‌ها و هم‌چنین بارندگی‌ها به افزایش محصولات باغداری کمک کرده است.

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت به نمایشگاه میوه‌های تازه نیز اشاره کرده گفت: «نمایشگاه امروز، نمایشگاه میوه‌های تازه افغانستان است و به مناسبت صدمین سال استقلال سیاسی کشور دایر شده است. نمایشگاه‌ها همیشه فرصت خوبی برای بازاریابی محصولات زراعتی افغانستان بوده است.»

حشمت‌‌الله غفوری افزود که وزارت زراعت به برگزاری نمایشگاه‌های محصولات زراعتی و باغداری در داخل و بیرون از کشور ادامه می‌دهد تا به گفته‌ی او، تولیدات دهقانان افغانستان به «دورترین» کشورهای دنیا برسد.

34.521231753413, 69.139484167099

More events

Mon, Aug 05 2019 4:41 AM
Background image

First Summer Agricultural Exhibition Inaugurated in Kabul’s Badam Bagh

Asad 15: August 6, 2019

The Ministry of Agriculture, Irrigation, and Livestock (MAIL) inaugurated the first Summer Agricultural Products’ Exhibition today as the country’s 100th . . .

Sat, Jun 22 2019 9:47 AM ممبی، هندوستان
Background image

Afghanistan’s Agricultural Products Exhibition in Mumbai 2019 (1398)

A special exhibition of Afghanistan’s products titled, ‘Nature’s Best’ has begun in Mumbai city of India for two days. The event has been held with help of the Commercial Horticulture . . .

Fri, Mar 22 2019 7:15 AM کابل
Background image

Spring Agricultural Exhibition of 2019 (1398 Solar Year)

 

26 Million AFN worth Goods Sold at Badam Bagh’s Spring Exhibition

Hamal 6: March 27, 2019

The spring agricultural exhibition of 2019 (1398 Solar Year) ended in Kabul today. . . .